Reklam
Bugun...


Başkan Gürkan; Doğanşehir Melet Deresinde İncelemelerde Bulundu
Melet Deresi boyunca yaklaşık 1 km yürüyerek suyun kaynağına ulaşan Başkan Gürkan, “Tahliller ve suyun debisi ile ilgili yürütülecek çalışmalar neticesinde verimli olduğuna karar verilirse, Malatya’ya aktarılması için gerekli çalışmalara başlanacak.”

Başkan Gürkan; Doğanşehir Melet Deresinde İncelemelerde Bulundu
+ -

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir ilçesinde bulunan Melet Deresinde incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan’ın Melet Deresi İnceleme Programına MASKİ Yöneticileri De Eşlik Etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğümüzün (MASKİ) yeni içmesuyu kaynağı bulma çalışmaları kapsamı içerisinde Fatma Pınarı dediğimiz noktadayız. Suyun çıktığı kaynağı yerinde görüp ve incelemek için burada bulunuyoruz.

Malatya’mıza Yeni Bir İçmesuyu Kaynağı Oluşturmak İçin Çalışıyoruz

Kayalık, taşlık ve sarp arazilerin içerisinden çıkan bir su, buradaki su 150 litre civarında ama yukarıda 5 kilometre ileri de başka bir kaynak daha var. Bu kaynaklarla ilgili yapılacak olan tahliller ve suyun debisi ile ilgili yürütülecek çalışmalar neticesinde verimli olduğuna karar verilirse, Malatya’ya aktarılması için gerekli çalışmalara başlanacak” dedi.

Başkan Gürkan: Çalışmalarımız Aralıksız Bir Şekilde Devam Edecek

Kaynak sularının miktarının en düşük seviyede olduğu bir dönemde dahi 100-150 debisi olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Baharla birlikte daha çok yükseliyor, biz tabi en az debi de almak durumundayız. Bunların fizibilitesi yapılacak, verimli olup olmadığı bakımından gerekli çalışmalar yapılacak. Olumlu sonuç çıkarsa, buranın yeni organize sanayiye ulaştırılması noktasında teknik çalışmalar gerçekleştikten sonra, ishale hattı yapılması için gerekli işlem ve çalışmalar gerçekleştirilecek.

Ayrıca, buradaki suyun bir kısmını şu anda Örnek köye aktarıyoruz. Daha sonra bunların hepsini birleştirip Malatya’mıza artı bir kaynak oluşturma noktasında bir çalışma yürütmüş oluruz. Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek” şeklinde konuştu.

Bülten: malatyagundemozel.com

 

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI