Reklam
Reklam
Reklam

"Kahtalı Ve Çakır Pütürge, Doğanyol İlçesine Ziyaret

"Kahtalı Ve Çakır Pütürge, Doğanyol İlçesine Ziyaret
14 Ocak 2021 - 17:18
Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır Pütürge ve Doğanyol ilçesini ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
Vekil Doğanyol ilçesinde Esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ‘da programa katıldı. Daha sonra Deprem konutlarını inleyen vekilleri burada yetkililerden bilgi aldı.
Doğanyol Gökçe Mahalle Muhtarı   24 Ocak Elazığ' ve Malatya ‘da 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Doğanyol ilçemizde depremde ve acılarımız oldu sıkıntılarımız oldu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ın başta olmak üzere vekillerimiz bizi yalnız bırakmadı, buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Devletimizin ne kadar güçlü olduğunu ve Ak Parti bize ne kadar yardım verdiğini görüyorsunuz burada deprem konutlarımız yapılıyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ise 24 Ocakta Malatya’mız ve Elazığ da deprem yaşadık ve deprem sonrası 4 hemşerimiz kaybettik. Vakit toparlanma vakti idi yeni Türkiye’de harcayacak vaktimiz yoktu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğanyol ilçesine deprem de ziyaret ederek vermiş olduğu talimatla doğrultusunda Doğanyol Gökçe mahallemizde bu gün gereğinin yapıldığını bu gün görmekteyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Malatya’daki yol arkadaşlarına ve milletvekillerimize şükranlarımız sunuyoruz. Bu gün yeni bir gökçe 80 milyonluk TL bir yatırım mahalle merkezin yüzde 95 inin yenilendiğini görüyoruz. Gökçeli hem şehirlerimize hayırlı uğurlu etsin Malatya vekillerimiz bu süreç içinde biz yalnız bırakmadılar her zaman istişare halinde oldular Doğanyol ilçemize gökçe mahallemize ne yapabilir diye devamlı istişarelerde bulundular buradan kendilerine teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.
“Depremden Kısa Süre Sonra 3 Bakanımız Ve Cumhurbaşkanımız Geldi”

Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı 24 Ocakta deprem yaşadık ve Doğanyol ilesimizde 4 tane can kaybı yaşadık,  depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve alilerine sabır diliyorum Deprem olduğu gece an itibariyle Doğanyol ve Pütürge ilçelerimize 3 Bakan Arkadaşımız sağlık bakanımız içişleri bakanımız çevre şehircilik bakanımız olay yerine geldiler. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Deprem bölgesine gelerek burada talimatlarını verdiler en kısa sürede buradaki hak sahiplerine mağduriyetlerinin giderilmesi burada yaşanabilir deprem dayanıklı  güzel konutlarının imar edilmesi için. Talimat verdi burada gördüğümüz manzarada burada villa kent havasına dönüşmüş 90 tane burada yapı var 73 tanesi iki katlı olmak üzere bir tanesi tek katlı olmak üzere alt katlarda dükkân olarak imar edilecek. Doğanyol ilçemizde camimizde depremden zarar görmüştü onu da yeniledik ve yeniden imar etmiş olduk. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan teşekkür ediyoruz. Buradaki hak sahibi arkadaşlarımız ödemelerini de 2 yıl ödemesiz 18 yılda vaiziz bir şekilde ödemelerini yapacaklar emeği gecen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı

“Deprem Bölgemizde Tüm Sıkıntılarımız Çözüldü”

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise Bu gün milletvekillerimiz ve teşkilat mensubu arkadaşlarımızla birlikte Doğanyol ilçemiz ve Gökçe mahallemiz ziyaret ediyoruz.  Deprem acısı yaşadık kayıplarımız olduk. Allah rahmet eylesin yakınlarına sabırlar versin burası deprem bölgesi aslında Deprem sonrası yapılan konutlardan sonra Gökçe mahallemiz tanımaz hale geldi, ana meydanı ve caddeleri olmak üzere camimizin tamamı yapılıyor, deprem ve felaketleri vatandaşlarımız hissetmeden hafif hazarla nasıl atlatır bu çalışma baştan beri yapıldı bitti Deprem gecesinde bakanlarımızın burada olması . Tüm ekiplerimiz deprem bölgesinde olması.  Azda olsa acılarını azalttığını ifade edebilirim Deprem konutlarımıza baktığımızda burada bir mahalleye dönüştü Gökçe mahallemiz güzel oldu emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

Vekil Çakır ve Kahtalı daha sonra Pütürge ilçesini ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük belediye binasında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük Pütürge ilçemiz için vekillerimizin yanına ne zaman gediksek bizlere yardımcı oldular kendilerine teşekkür ediyorum. Pütürge ilçemizde çok güzel işler başardık, Deprem evleri teslim olan konutlarımız bitti yerleşimler başladı. 105 deprem konutumuz devam ediyor ve bitme aşamasında  85 konutumuz  ve 250 kırsalda konutumuz devam ediyor. 2021 yılında deprem yaraları sarılmış olacak Pütürge ilçemizde Deprem sonrası hızlı çalışmalarından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Dünyanın hiçbir yerinde deprem olup ta 6 ay sonra konutlarının teslim edilen hiçbir ülke yok bunun içinde şükranlarımız sunuyoruz dedi.

Deprem bölgesinde yaşıyoruz ifadelerini kullan Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı Deprem olduğu ilk gece  hemen 3 bakan arkadaşımız Doğanyol ve Pütürge ilçemize geldiler  vatandaşlarımız ziyaret ederek biri bir ilgilendiler.  Yapılması gereken tüm talimatları verdiler . Deprem bölgesine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geldi burada talimatlar verdi en kısa zamanda konutlarımız yükselmeye devam ediyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum şeklinde konuştu.


“Deprem Sonrası Tüm İhtiyaçlar Karşılandı”
Ak Parti Malatya Milletvekili Ahmet  Çakır ise Pütürge ilçemize baktığımız zaman hem kırsalda birebir konutlar olsun ağır yapılar olsun bunların devamı merkezdeki devamı  yakın zamanda yine bir kura çekimi yapılarak deprem konutlarını vereceğiz. Pütürge ilçemizin merkezindeki düzenlemede  tabi bu afet  gerçekten her zaman yaşanan ve  bizleri tedirgin ediyor bizler deprem bölgesi fay hattı üzerindeyiz Başkanımız biraz önce söyledi.  Kapsamlı bir şekilde zarar gören binalarının yenilmesiyle birlikte  inşallah bundan sonrada aza indirmiş olur.  Bu gün buradaki çalışmaları yerinde incelemelerde bulunduk  hızlı bir şekilde yapıldığına şahitlik ediyoruz emeği geçenlere teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı

Vekil  Çakır ve Kahtalı daha sonra Pütürge ilçesinde deprem konutlarını inceleyerek yetkilerden bilgi aldı. Daha sonra esnaflarının istişarelerde bulundu.

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum