12. Tarım Fuarı Yarin açılıyor…

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında 12. gerçekleşecek olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı 11 Nisan 2018 Çarşamba günü Mişmiş Park Fuar alanında açılıyor.

12. Tarım Fuarı Yarin açılıyor…
10 Nisan 2018 - 18:19
Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında organize edilecek olan 12. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Gıda Fuarı 11-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Mişmiş Park Fuar alanında gerçekleşecek.

5 gün sürecek olan tarım fuarına 30 İl’den 150 firma katılacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın: 12. Tarım Fuarı her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı etkinlere sahne olacak. Fuar süresince üretici birlikler tarafında fuara katılan ziyaretçilere çeşitli ikramlar gerçekleştirilecek. Fuar, Tarım İl Müdürlüğü ve yetiştirici birliklerin yarışmalarına, etkinlik ve ikramlarına sahne olacak” dedi.

Akın: Fuar hazırlıkları tamamlandı

Malatya’nın fuarlar şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Akın, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fuarlarından olan tarım ve teknolojinin buluştuğu 12. Anadolu Tarım Fuarı’nın hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

150 firma fuarda stant açacak

150 firmanın fuarda stant açacağını söyleyen Akın, Fuar çalışmaları kapsamında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 30 il ile birlikte Akdeniz Bölgesi’ndeki Adana, Osmaniye, Mersin, Hatay illerinin ziyaret edildiğini belirti.

Akın, bu illerdeki ticaret ve sanayi odaları, tarım il müdürlükleri, ziraat odaları, üretici birlikler ile illerin önde gelen tarım firmalarının ziyaret edilip fuara davet edildiğini söyledi.

Çalışmalar neticesinde bu yıl çok ciddi bir ziyaretçi sayısı beklendiğini söyleyen Akın, Adıyaman, Muş, Elazığ, Şanlıurfa, Tunceli, Sivas, Mardin, Bingöl, Tokat, Amasya, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Osmaniye, G.Antep ve Tunceli illerinden geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da üst düzeyde ziyaretçi katılımı beklendiğini belirtti.

Fuar alanına ücretsiz ulaşım

Fuar her gün 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuar için her gün eski belediye binası önünden saat başı ücretsiz otobüs kaldırılacak, aynı zamanda Battalgazi, Yeşilyurt, Kale, Yazıhan, Akçadağ ilçe merkezlerinden de ücretsiz araç kaldırılacak.

"14 Nisan günü yapılacak olan koyun kırkım şenliği "

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın katılımı ile olacak. Şenlik kapsamında yerel sanatçıların yer alacağı mini bir konser düzenlenecek.

Akın, Fuar süresince yapmış olduğumuz çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Tarım İl Müdürümüze, Tarım Kuruluşlarımıza, Birlik ve Ziraat Odası Başkanlarımıza, Muhtarlarımıza ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bütün üreticilerimizi, çiftçilerimizi ve vatandaşlarımızı yarın ki açılışını gerçekleştireceğimiz 12. Tarım Fuarımızın açılışına bekliyoruz.

Ziyaret Saatleri:

Açılış Saati: 10.00

Kapanış Saati: 19.00
YORUMLAR

  • 0 Yorum