81 İlin 74'üne Emniyet Müdürü Atayan Siz, Fetö'cü Biz Öyle mi? Hadi Oradan!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “FETÖ'nün okulunda okuyan siz, Bank Asya’ya para yatıran siz, Türkçe Olimpiyatları'nda nutuk atan siz, FETÖ'nün iş adamlarının derneklerinde bağıran çağıran, konuşan siz, FETÖ’cü biz öyle mi? Hadi oradan.” Dedi. Ağbaba, yakında’ Bu Fetullah Gülen'in annesi 1941'de hamile kaldı, ey İnönü, ey tek parti dönemi, buna niye müdahale etmedin?" derlerse şaşırmayın” ifadelerini kullandı.

81 İlin 74'üne Emniyet Müdürü Atayan Siz, Fetö'cü Biz Öyle mi? Hadi Oradan!
15 Ocak 2020 - 13:33
Yakında, “Fetullah Gülen Anne Karnındaydı Niye Kürtaj Yaptırmadınız?” Diye CHP’yi Suçlayacaklar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada çarpıcı örneklerle FETÖ-AKP ilişkisini değerlendirdi. Ağbaba, “FETÖ baklavacıda var, börekçide var, topçuda var, popçuda var; nerede yok? Burada. Hodri meydan! Gelin araştıralım.” Şeklinde konuştu.

Bir Yalan Ne Kadar Büyükse Ne Kadar Çok Tekrarlanırsa…

Ağbaba, ‘FETÖ CHP’nin eseri’ manşeti atan Yeni Şafak gazetesini göstererek başladığı konuşmasında; "Bir gazetede, daha doğrusu gazete olduğu iddia edilen bir kâğıt parçasında bir manşeti görünce insan hem üzülüyor hem böyle büyük bir yalan nasıl söylenir diye düşünmeden edemiyor. AKP’nin resmî gazetesi, sürekli okuduğunuz bir gazete, diyor ki: "FETÖ CHP'nin eseri." Biz bu manşetlere alışığız. Peki, bu manşetleri nereden örnek alıyorlar? Siyasette her atılan adımda örnek aldıkları gibi, Hitler'in Propaganda Bakanı Goebbels'ten alıyorlar. Goebbels'in taktiği neydi? "Bir yalan ne kadar büyükse ve ne kadar çok tekrarlanırsa o kadar çok inanan çıkar." Aslında havuz medyası ve haram medyası uzunca bir süreden beri bu işi yapıyor. Ne diyor manşet: "FETÖ CHP'nin eseri." Bu manşetten sonra AKP sözcüleri ya da AKP Genel Başkanı yarın bununla ilgili, bu manşetle ilgili konuşma yaparsa şaşırmayız.” Dedi.

Siyasi İradenin Yüzü Nasıl Kızarmıyor Hayret Ediyorum

“Siz daha iyi biliyorsunuzdur. Ama şimdi baktım, Fetullah Gülen 1941 doğumlu” diyerek konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “ Yarın reis çıkar "Bu Fetullah'ın sorumlusu tek parti, CHP, İnönü." diyebilir. Der ki: "Bu Fetullah Gülen'in annesi 1941'de hamile kaldı, ey İnönü, ey tek parti dönemi, buna niye müdahale etmedin?” Der mi der, bu manşeti görünce der. Siz de ‘Ey CHP, ey İnönü, Fetullah Gülen tek parti döneminde anne karnındaydı niye kürtaj yaptırmadınız?’ der misiniz? Dersiniz çünkü… Bu yalanları okuyunca vallahi benim yüzüm kızarıyor, bu manşeti atanların ya da bu manşeti attıran siyasi iradenin yüzü nasıl kızarmıyor hayret ediyorum.” ifadelerini kullandı.

81 İlin 74'üne Emniyet Müdürü Atayan Siz, Fetö’cü Biz.Hadi Oradan

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AKP milletvekillerine seslenerek;“FETÖ'nün okulunda okuyan siz, Bank Asya’ya para yatıran siz, Türkçe Olimpiyatları'nda nutuk atan siz, FETÖ'nün iş adamlarının derneklerinde bağıran çağıran, konuşan siz -birbirinize dirsek atıyordunuz hangimiz önde gideriz diye- 81 ilin 74'üne Emniyet müdürü atayan siz, Balyoz'da, Ergenekon'da kumpas kuran siz, orduyu çökerten siz, 12 Eylül 2010 referandumunda FETÖ'yle iş birliği yapan, yargıyı FETÖ'ye teslim eden siz, ‘Bitsin bu hasret.’ diyen siz, 17 Aralıktan sonra bir gazeteciyi sulh sağlamak için Pensilvanya'ya gönderen siz, Pensilvanya'da el etek öpen siz, fotoğraf veren siz, FETÖ'cü kim? FETÖ'cü biz! Hadi oradan!” dedi.

AKP’nin MYK’sı Fetullah Gülen İle Resim Çektirdi!

Ağbaba konuşmasının sonunda; “Balyoz'da, Ergenekon'da mağdurların avukatı kimdi? Balyoz'da o dönemki Genel Başkanımız Deniz Baykal "Ben bu davaların avukatıyım." dedi. Bu davaların savcısı kimdi? Savcısı da Recep Tayyip Erdoğan'dı. O dönemin gazetelerinde manşetleri hatırlayın. "Son balyoz indi." Diyor Güneş. AK PARTİ'nin Pravdası, resmî gazete Yeni Şafak "Paralel ordu kuruldu." Diyor. Bir başkası "Kumpasın komite kademesi" diyor. Şimdi bu manşetlere bir bakın muhtemelen siz de görünce biraz yüzünüz kızarır. Bu davanın savcısı eksik bu resimlerde. İnsan hayret ediyor. CHP grubunda Pensilvanya’ya Fetullah Gülen'in yanına gidip, başına türban bağlayıp resim çektiren bir kadın milletvekili yok, sizde var; eski Grup Başkan Vekiliniz. Önüne diz çökmüş, türbanı bağlamış, sanki o bir şeyh, orası sanki kutsal bir mekân gibi…AKP'nin MYK'si gidiyor, Pensilvanya'da resim çektiriyor, onlar FETÖ'cü olmuyor, FETÖ'cü biz! Ben size söyleyeyim, bu FETÖ baklavacıda var, börekçide var, topçuda var, popçuda var; nerede yok? Burada. Hodri meydan! Gösterin, araştıralım. Hodri meydan! “ifadelerini kullandı.

Bülten:malatyagundemözel.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum